O službě

MEDICAL NET Vám urychlí, zjednoduší a zefektivní komunikaci s Vašimi partnery ve zdravotnictví.

MEDICAL NET je bezpečným komunikačním systémem pro předávání dat pacientů (např. lékařských zpráv, žádanek či nálezů). Díky technologiím použitých v systému MEDICAL NET je přenos citlivých dat v souladu s legislativními požadavky České republiky na ochranu osobních údajů. Systém MEDICAL NET zprostředkovává bezpečný přenos zpráv mezi dvěma libovolnými registrovanými účastníky sítě - odesílatelem a příjemcem.

 • Bezpečná elektronická komunikace
 • Elektronické odeslání snadnější a rychlejší, než tisk
 • Nálezy elektronicky přímo do dokumentace pacienta
 • Řešení pro všechny lékaře a zdravotnická zařízení všech velikostí

Přínosy pro uživatele

 • Rychlé a bezpečné doručení zpráv
 • Přesná adresace zpráv na konkrétní pracoviště či pracovníka
 • Automatizace a maximální zjednodušení procesu odeslání zpráv
 • Automatizace příjmu zpráv až do informačního systému uživatele
 • Potenciál široké základny zapojených uživatelů
 • Nezpochybnitelnost doručení zprávy založená na systému generování doručenek
 • Snadná a rychlá integrace komunikačního klienta do jakéhokoliv informačního systému

Přenos dat

Systém MEDICAL NET se skládá ze dvou vrstev. Z klientské části (poštovní klient), instalované u registrovaných uživatelů sítě, a komunikačního serveru. Klient umožňuje bezpečné odeslání zprávy libovolnému registrovanému uživateli sítě. Vlastní předání zprávy zprostředkovává server sítě MEDICAL NET.

Ochrana dat při přenosu

Klient systému MEDICAL NET je vybaven asymetrickým šifrováním dat pomocí X.509 certifikátů. K citlivým údajům nemá během přenosu nikdo přístup (ani provozovatel služby).
Každou zprávu opatřuje poštovní klient systému MEDICAL NET elektronickým podpisem, čímž je zaručena autentičnost odesílatele a integrita doručených dat.

Seznam zapojených zdravotních zařízení


Součástí systému MEDICAL NET je správa a automatická distribuce seznamu registrovaných uživatelů v ambulantních programech CGM. Ti pak při odesílání zpráv ze svého informačního systému pracují s aktuálním seznamem. Komunikace s novými registrovanými uživateli sítě proto nevyžaduje žádnou změnu nastavení poštovního klienta systému MEDICAL NET.

Přesná adresace zpráv
Zdravotní zařízení v systému MEDICAL NET může mít pro jednotlivá pracoviště založeny různé komunikační aliasy. Ty umožňují přesné směrování zpráv konkrétnímu pracovišti.

Potvrzení doručení zprávy
Po doručení zprávy je příjemcem automaticky generována zpráva o doručení.

Efektivní integrace informačních systémů s klientem
Všechny systémy společnosti CompuGroup Medical umožňují komunikaci pomocí MEDICAL NET. Propojení je možné pomocí tzv. souborové komunikace nebo pomocí velmi jednoduchého HTTP rozhraní.

Podpora datových standardů
klient systému MEDICAL NET podporuje automatické odesílání a příjem zpráv běžných datových formátů používaných ve zdravotnictví (např. datový standard MZČR verze 3 a 4).

Weby CompuGroup Medical Česká republika s.r.o. používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací